Dobry dentysta Chorzów

Bezpłatne zabiegi stomatologiczne wykonywane u dzieci

Różnego rodzaju zabiegi stomatologiczne refundowane są przez NFZ. Dotyczy to zwłaszcza przeglądów zębowych i leczenia zwykłego, a także leczenia kanałowego i ekstrakcji zębów. Dzięki temu nawet osoby mniej zarabiające nie muszą rezygnować z usług stomatologicznych dlatego, że nie są w stanie pokryć kosztów ich przeprowadzenia. Poza tym trzeba przyznać, że obecnie praktycznie wszystkie gabinety stomatologiczne są tak samo dobrze wyposażone, a w związku z tym skorzystanie z bezpłatnego gabinetu stomatologicznego również pozwala na skorzystanie z usług stomatologicznych znajdujących się na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno zabiegów stomatologicznym wykonywanych u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Wady zawodu stomatologa

Chociaż większość osób uważa, że stomatologia to bardzo korzystna profesja nie wymagająca wielkiego wysiłku a przynosząca olbrzymie zyski finansowe, to jednak ten zawód ma także swoje negatywne strony. Do wad zawodu dentysty należy przede wszystkim konieczność długiej pracy stojącej, która z biegiem lat może coraz bardziej niekorzystnie wpływać na organizm stomatologa na przykład poprzez bóle kręgosłupa i tak dalej. Kolejnymi negatywnymi aspektami jest konieczność sterylnej pracy z urządzeniami do precyzyjnego usuwania ubytków. Osoba zatrudniona w stomatologii musi być więc bardzo dokładna. Do wad tego zawodu należy także na przykład konieczność zaglądania pacjentom do jamy ustnej, co w wielu przypadkach może być bardzo przykre.

Chociaż wielu producentów oferuje nam na przykład specjalne pasty do zębów, które mają nie tylko sprawić, że nasze uzębienie będzie fantastycznie białe, ale także jego kondycja będzie lepsza to jednak nic nie zastąpi regularnych wizyt u dentysty. Wszyscy stomatologowie potwierdzają zgodnie, że bez odwiedzania dentysty w określonych odstępach czasu szansa na zachowanie odpowiedniego zdrowia naszej jamy ustnej drastycznie maleją. Pomimo to wiele osób unika profilaktycznych wizyt u stomatologa. Jest to głównie związane ze strachem przed wizytą dentystyczną, który odczuwa wiele osób. Inni z kolei tłumaczą się brakiem czasu lub pieniędzy, które mogliby przeznaczyć na regularne wizyty u stomatologa.

Co to jest periodontologia?

Dobry dentysta Chorzów

Periodontologia - nauka o aparacie zawieszeniowym zęba, tj. przyzębiu. Jako dziedzina stomatologii zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Ze względu na najczęstsze schorzenie przyzębia ? paradontozę (zapalenie przyzębia) ? często potocznie jest używane pojęcie paradontologia. Jest to nazwa niewłaściwa

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Periodontologia

Dodane: 22-05-2019 04:58