Skierowania wypisywane w szkolnych gabinetach stomatologicznych

Stomatologia Zabrze

Szkolne badania stomatologiczne wykonywane są w takich placówkach, w których pracują dentyści. Mogą oni przeprowadzać podstawowe przeglądy stomatologiczne i badania służące ustaleniu, jakiego rodzaju leczenie musi zostać przeprowadzone u dzieci. Jeżeli nie są to zbyt skomplikowane rodzaje leczenia, to mogą zostać wykonane w szkolnym gabinecie. W przeciwnym razie dziecko otrzyma skierowanie do innego gabinetu dentystycznego. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dziecko musi skorzystać z pomocy ortodonty. Zdarza się, że problemy dziecka ze zgryzem nie są jeszcze widoczne dla rodziców i tylko fachowa ocena stanu uzębienia może pozwolić na ich zdiagnozowanie. Poza tym szkolni dentyści mogą skierować dziecko na zabieg ekstrakcji zęba.

Kły są zwykle ciemniejsze niż sąsiednie

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

Biorąc pod uwagę barwę korony można wyróżnić zęby:

Okolica powierzchni siecznej jest jaśniejsza niż okolica szyjki (szczególnie na siekaczach i kłach). Zęby łuku dolnego są jaśniejsze niż odpowiednie zęby łuku górnego. Kły są zwykle ciemniejsze niż sąsiednie zęby. Z wiekiem powierzchnia zębów ciemnieje. Przyjmowanie nadmiernych ilości fluoru wywołuje plamy w szkliwie. A przyjmowanie tetracyklin przez dzieci powoduje ciemne zabarwienie szkliwa oraz jego niedorozwój i zniekształcenie koron.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Doświadczony stomatolog

Stomatologia Zabrze

Każdy dentysta posiada dobre wykształcenie stomatologiczne. Musi on odbyć odpowiednie studia, a poza tym praktyki stomatologiczne podczas których będzie mógł zobaczyć, w jaki sposób wygląda w praktyce leczenie zębów. W ten sposób przyszły stomatolog nabiera odpowiedniej wprawy i doświadczenia, które będą mu potrzebne w przyszłości. Trzeba przecież pamiętać, że do stomatologa będą trafiać bardzo różne osoby, które będą posiadały różne problemy z zębami. Ich leczenie będzie ułatwione dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi stomatologicznych. Tego rodzaju narzędzia mogą być zamawiane przez osoby odpowiedzialne za konkretne gabinety stomatologiczne i przygotowywane przez nie do użytku.

Dodane: 01-07-2019 10:00

Widok do druku: