gabinet dentystyczny zabrze

Wskazania do zastosowania licówek

przebarwienie korony zęba ? powstałe w wyniku martwicy zęba, stosowania leków w dzieciństwie, fluorozy, bądź wad rozwojowych szkliwa
korekta kształtu zęba ? licówka pozwala na wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie korony zęba w zależności od potrzeb, dlatego można ją stosować, gdy kształt zęba jest zaburzony
złamanie brzegu siecznego zęba przedniego ? licówki w takiej sytuacji sprawdzają się lepiej i są bardziej estetyczne niż zwykłe wypełnienia kompozytowe, gdyż w przypadku tych drugich istnieje ryzyko utraty wypełnienia ze względu na duże siły działające w tym miejscu
zamknięcie przerw między zębami (diastemy) ? dzięki licówkom można zmniejszyć, bądź całkowicie zamknąć przerwy między zębami, które często są przyczyną dyskomfortu jaki odczuwają osoby je posiadające

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lic%C3%B3wka_(stomatologia)

Ważna profilaktyka

gabinet dentystyczny zabrze

Większość ludzi nie lubi chodzić do stomatologa. Wizyta u tego lekarza wiąże się im najczęściej z nieprzyjemnym zapachem, okropnym dźwiękiem wiertła, ale przede wszystkim z okropnym bólem. Z tego też względu wiele osób nie chodzi do dentysty dopóki coś się nie zacznie dziać. Kiedy już jednak pojawi się problem jest on znacznie silniejszy niż ten, kiedy poszlibyśmy z niewielkim ubytkiem. Niekiedy przy poważnych problemach z zębami konieczne jest ich kanałowe leczenie, a nawet ich usunięcie. Sporo osób również nie dba o odpowiedną higienę jamy ustnej, a w połączeniu z brakiem wizyt u dentysty pojawia się zaawansowana próchnica zębów. Do stomatologa powinniśmy chodzić raz na pół roku, aby uniknąć poważnych problemów z zębami. W przypadku, kiedy już do takich dojdzie czeka nas poważniejsze i o wiele bardziej bolesne leczenie. Dodatkowo takie leczenie to również dodatkowe, i to nie małe, koszty. Natomiast w przypadku, kiedy trzeba będzie ząb, lub zęby usunąć, wówczas na to miejsce przeważne trzeba będzie wstawić nowy ząb.

Zalety studiów stomatologicznych

Czy warto iść na studia stomatologiczne? To pytanie zadaje sobie z pewnością coraz więcej osób zainteresowanych rozwojem zawodowym i szansą na zarobienie bardzo wysokich pieniędzy. Niestety stomatologia nie jest dla każdego z czego warto sobie zdawać sprawę. Jakie są zalety studiów stomatologicznych? Z pewnością kompleksowe przygotowanie do zawodu i danie studentowi wiedzy, która pozwoli rozpocząć działalność na konkurencyjnym, aczkolwiek ciągle nienasyconym rynku. W Polsce brakuje dobrych stomatologów. Wiedzą o tym studenci i to dlatego tak chętnie wybierają się na studia stomatologiczne niezależnie od tego czy są tu studia dzienne, wieczorowe czy może zaoczne.

W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, czy w dzisiejszych czasach rzeczywiście warto zostać stomatologiem. Czy stomatologia to nadal bardzo pożądana dziedzina, która budzi zainteresowanie wielu osób? Co sądzą o tym specjaliści, jakie jest ich zdanie? Jak wynika z analiz, nadal dobrze jest studiować stomatologię i jest to kierunek, na który jest po prostu bardzo duże wzięcie. Wynika to z wysokich zarobków specjalistów oraz z komfortu pracy. Po odbyciu praktyki zawodowej i pracy w przeróżnego rodzaju ośrodkach, stomatolog ma możliwość otworzenia swojego gabinetu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Mówiąc innymi słowy – po prostu pracy na swój własny rachunek.

Dodane: 20-03-2019 10:58