2020 najlepszym okresem aby leczyć zęby

2020 najlepszym okresem aby leczyć zęby czyli Endodoncja Chorzów enia ortodontycznego jest przywrócenie właściwego kształtu zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przeprowadzanie leczenia ortodontycznego nie dotyczy więc tylko dzieci i młodzieży, ponieważ dorośl

Dodane: 13-08-2020 01:18
2020 najlepszym okresem aby  leczyć zęby

Zabiegi ortodontyczne

Endodoncja Chorzów

Ortodoncja jest jedną z obszerniejszych specjalizacji stomatologicznych, a centrum jej zainteresowań stanowi profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Zadaniem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie właściwego kształtu zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przeprowadzanie leczenia ortodontycznego nie dotyczy więc tylko dzieci i młodzieży, ponieważ dorośli także mogą skorzystać z aparatu ortodontycznego w celu skorygowania zgryzu. Lekarz dentysta, który specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym jest często nazywany ortodontą. Leczenie ortodontyczne najczęściej jest przeprowadzane za pomocą specjalnego aparatu wykonywanego dla indywidualnego klienta. Aparaty ortodontyczne mogą być stałe, czyli takie, których nie można wyjąć, lub wkładane na jakiś czas. Ortodoncja poza przywróceniem odpowiednich warunków zgryzu posiada także cele estetyczne, ponieważ pozwala wyrównać zęby w jamie ustnej. Gabinet stomatologiczny specjalizujący się w świadczeniu usług z zakresu ortodoncji bywa nazywany gabinetem ortodontycznym.

Jakie są wady zgryzu

Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się nie tylko leczeniem samych zębów, ale zajmuje się także leczeniem okolic przyległych, profilaktyką oraz korygowaniem wad zgryzu. Można wyróżnić kilka specjalizacji stomatologicznych, z których każda zajmuje się leczeniem określonego zakresu chorób i wad. Ortodoncja jest działem, który zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu za pomocą specjalnych aparatów ortodontycznych. Lekarz dentysta specjalizujący się w leczeniu wad zgryzu jest nazywany ortodontą. Można wyróżnić dwa rodzaje wad zgryzu ze względu na ich powstawanie. Istnieją więc wady zgryzu, które są wrodzone oraz takie, które są nabyte. Czynnikiem mogącym mieć wpływ na wrodzone wady zgryzu jest genetyka. Z kolei nabyte wady zgryzu najczęściej wykształcają się w przeciągu kilka lat życia dziecka i stanowią następstwo niewłaściwych nawyków. Wada zgryzu może pojawić się także podczas wymiany zębów mlecznych na zęby stałe lub też w wyniku jakiegoś urazu twarzy. Niezależnie od przyczyny powstania, wada zgryzu może być skorygowana poprzez wdrożenie przez dentystę odpowiedniego leczenia.

Zabiegi poprawiające estetykę

Endodoncja Chorzów

Głównym zadaniem stomatologii estetycznej jest poprawienie wyglądu uzębienia pacjenta, co jest istotnym aspektem dla wielu osób. Stomatologia estetyczna, co ciekawe, nie stanowi osobnej specjalizacji stomatologicznej, ponieważ wiele innych zabiegów spełnia pośrednio cele estetyczne. Część zabiegów stomatologicznych, które wykonuje dentysta, mają na celu przywrócenie właściwych warunków w jamie ustnej i pełnią przy okazji także funkcje estetyczne. Takie zabiegi często są związane z protetyką, implantologią, a nawet ortodoncją. Typowo estetycznym zabiegiem wykonywanym w gabinecie jest wybielanie zębów, które może być przeprowadzane metodą nakładkową lub gabinetową. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów oferowanych przez gabinet stomatologiczny jest Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Digital Smile Design wykorzystuje nowoczesną technologię do zaprojektowania uśmiechu pacjenta na podstawie fotografii, a później na wdrożeniu odpowiedniego leczenia mającego na celu uzyskanie określonego efektu. Stomatologia estetyczna jest więc dość szerokim pojęciem.

Stomatologia estetyczna

Dentysta pracujący w gabinecie stomatologicznym oferuje wykonywanie różnych zabiegów mających na celu wyleczenie zębów pacjenta lub poprawienie estetyki uzębienia. Głównym celem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu uzębienia pacjenta poprzez wybielanie lub odbudowę uszkodzonych zębów. Stomatologia estetyczna nie stanowi osobnej specjalizacji stomatologicznej, ponieważ wiele zabiegów dentystycznych z różnych innych specjalizacji wchodzi w zakres stomatologii estetycznej. Przykładowym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej jest Digital Smile Design, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wiele zabiegów wykonywanych przez dentystę ma zarówno cele lecznicze, jak i estetyczne, jak na przykład zabiegi z zakresu implantologii. Dentysta dba więc zarówno o utrzymanie uzębienia pacjenta w zdrowiu, jak i ma też na uwadze względy estetyczne. Część zabiegów stomatologicznych posiada cele typowo estetyczne, jak w przypadku wybielania zębów różnymi metodami wykonywanymi w gabinecie dentystycznym.